Niż demograficzny w Polsce w 2022

Niż demograficzny oraz duża emigracja mlodych ludzi do Anglii w celach zarobkowych w znaczacy sposób podkopaly polski system ubezpieczen spolecznych, a zwlaszcza ta czesc, która jest odpowiedzialna za wyplacanie rent i emerytur. Dlatego też coraz wiecej ludzi podejmuje swiadoma decyzje o zalożeniu IKE, na którym bedzie gromadzic srodki na dodatkowa emeryture.

Indywidualne Konto Emerytalne można zalożyc jako oddzielny produkt w banku lub też jako uzupelnienie polisy na życie czy też odmiane funduszu inwestycyjnego. Zatem jest to produkt bardzo elastyczny i każdy czlowiek może dopasowac forme oszczedzania na IKE do jego wymagan i możliwosci finansowych. Otwierajac Indywidualne Konto Emerytalne w Anglii klient ma możliwosc wskazania osoby uposażonej, która w przypadku jego smierci otrzyma pieniadze bez zbednych formalnosci spadkowych. W takim przypadku, jak też w przypadku zamykania rachunku po ukonczeniu szescdziesiatego roku życia dochody uzyskane na IKE sa zwolnione z podatku dochodowego.

Oczywiscie można zlikwidowac konto wczesniej lub dokonac czesciowej wyplaty srodków, ale wtedy klient starci ulge podatkowa. Decydujac sie na zalożenie IKE w UK należy dokladnie zapoznac sie z zasadami oszczedzania, które proponuja różnorodne instytucje finansowe majace w swojej ofercie ten produkt. Z reguly gwarantuja one możliwosc wyboru modelu inwestowania.

Klient może zdecydowac sie na inwestycje zrównoważone, czyli takie, które gwarantuja stabilne, ale niewielkie zyski lub inwestycje dynamiczne, o wiekszym poziomie ryzyka, ale też mogace przyniesc znacznie większe zyski finansowe. Zazwyczaj profesjonalny doradca finansowy, który opiekuje sie IKE, okresla profil inwestycyjny klienta i doradza jaki model inwestowania wybrac. Decydujac sie na Indywidualne Konto Emerytalne należy rozpoczac oszczedzanie jak najwczesniej. Dzieki temu znacznie mniejszym wysilkiem zbudujemy solidny kapital na przyszla emeryture, który da nam gwarancje stabilnosci finansowej na stare lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *